Sobota, 18. Styczeń 2025

Deklaracja dostępności

Centralny Ośrodek Sportu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.cos.pl.

Data publikacji strony internetowej: 16 grudnia 2015 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: marzec 2023 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

- Niektóre dokumenty opublikowane na stronie internetowej, nie spełniają wymogów dostępności ponieważ wytworzone zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,

- Na stronie w galeriach nie ma opisów alternatywnych do zdjęć, gdyż strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

- Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, gdyż strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-10-27

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Krystian Suchecki. Kontaktować można się:

  • Osobiście w Centralnym Ośrodku Sportu, Łazienkowska 6a w Warszawie, w godzinach 8:00-16:00
  • Za pomocą pisma na adres: Centralnym Ośrodku Sportu, ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa
  • Za pomocą poczty elektronicznej na adres: marketing@cos.pl
  • Telefonicznie pod numerem: +48 508 016 215

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl.

Dostępność architektoniczna

1. Budynek przy ulicy Łazienkowskiej 6a w Warszawie – siedziba główna Centralnego Ośrodka Sportu oraz hala COS Torwar

Pomieszczenia wykorzystywane przez Centralny Ośrodek Sportu (COS) przy ulicy Łazienkowskiej 6a w Warszawie znajdują się w budynku wpisanym do gminnego rejestru zabytków. Budynek jest częściowo dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Teren wokół budynku został w znacznej mierze dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Z prawej strony od wejścia głównego wyznaczono i oznakowano miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Są one dogodnie zlokalizowane – w pobliżu wejścia głównego.

Pierwsze drzwi od frontu obiektu prowadzą do siedziby COS przez portiernię ochrony, natomiast pozostałe kolejne drzwi, znajdujące się po lewej stronie, stanowią wejście do hali COS Torwar podczas wydarzeń o charakterze masowym. Przez portiernię ochrony można także dostać się do hali.

Po wejściu do budynku przez portiernię lub drzwi przeznaczone dla gości wydarzeń odwiedzający znajdują się w Zespole Wejścia Głównego, który obejmuje parter i dwa piętra. Na parterze i pierwszym piętrze dostępne są dwie toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami – jedna znajduje się po prawej stronie, a druga po lewej, za windą. Budynek wyposażony jest w windy umożliwiające poruszanie się pomiędzy piętrami.

Na pierwszym piętrze znajdują się kuluary oraz trybuny przylegające do płyty głównej hali. Drugie piętro prowadzi do trzech sal konferencyjnych – dwóch zlokalizowanych po prawej i lewej stronie oraz trzeciej znajdującej się w strefie biurowej COS.

Osoby niewidome i niedowidzące nie znajdą w obiekcie oznaczeń w alfabecie Braille’a ani tyflograficznych map informacyjnych. Budynek został jednak wyposażony w pętlę indukcyjną, która ułatwia korzystanie z sal konferencyjnych.


2. Budynek przy ulicy Łazienkowskiej 6a w Warszawie – obiekt COS Torwar Lodowisko

  1. Zagospodarowanie terenu: Komunikacja przy wejściu głównym jest jednopoziomowa. Dotarcie do wejścia głównego nie stanowi problemu.
  2. Przejścia dla pieszych: bez zastrzeżeń.
  3. Miejsca parkingowe: liczba miejsc dla osób z niepełnosprawnością jest zgodna z wymaganiami.
  4. Wejścia: drzwi wejściowe posiadają odpowiednią szerokość.
  5. Komunikacja wewnętrzna: wejście na piętro (główny poziom trybun, punkty handlowo-usługowe, kluby sportowe, sala baletowa) dostępne jest po schodach. Alternatywą jest przejście przez budynek COS Torwar. Droga ta jest jednak skomplikowana - konieczne wejście w asyście pracownika, skorzystanie z windy w budynku COS Torwar i przejście pomostem łączącym oba budynki (przejście całkowicie wyłączone z użytku na czas remontu tarasów w obiekcie COS Torwar - do 28.05.2025).
  6. Schody: Parametry schodów zostały ocenione pozytywnie.
  7. Drzwi: Parametry drzwi w budynku nie budzą istotnych zastrzeżeń.
  8. Toalety dla osób z niepełnosprawnością: Toalety zapewniono na obu kondygnacjach. Wymiary obu toalet są poprawne.
  9. Szatnie: Rozwiązano poprawnie.
  10. Widownia hali: Brak wydzielonych miejsc umożliwiających oglądanie wydarzeń osobom poruszającym się na wózku.
  11. Obiekt COS Torwar Lodowisko jest wyposażony w pętlę indukcyjną wspomagającą słyszenie osób słabosłyszących.

 

Partnerzy

Ilość wyświetleń: 9641