Wtorek, 26. Marzec 2019

Nie żyje Irena Szewińska

Zdjęcie Ireny Szewińskiej
Z wielką przykrością informujemy o śmierci Pierwszej Damy Polskiego Sportu, utalentowanej i wybitnej lekkoatletki oraz wspaniałej działaczki na rzecz sportu. W wieku 72 lat odeszła od nas Irena Szewińska.
 
Irena Szewińska była siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale), dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy i dziesięciokrotnie ustanawiała nowe rekordy świata. W 1974 roku agencja prasowa United Press International ogłosiła ją najlepszą sportsmenką na świecie. Była wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
 
Od dłuższego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Mimo kilku lat walki, tą nierówną walkę wygrała niestety choroba. A jeszcze pamiętamy jak na początku czerwca tego roku Irena Szewińska brała udział w 20. Pikniku Olimpijskim.
 
Świeć, Panie, nad jej duszą.
 

 
Uroczystości pogrzebowe śp. Ireny Szewińskiej odbędą się 5 lipca (czwartek).
 
Podczątek uroczystości rozpoczenie się o godzienie 13:00 w Katedrze polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie. Po Mszy Świętej Irena Szewińska spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim (Wojskowym) w Warszawie.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 6924