Wtorek, 26. Marzec 2019

Strefa COS na 20. Pikniku Olimpijskim

Plakat 20. Pikniku Olimpijskiego

Już 9 czerwca 2018 roku, w godzinach od 12:00 do 18:30, odbędzie się jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski w Parku Kępa Potocka. Park umiejscowiony na warszawskim Żoliborzu po raz kolejny zmieni się w wielobarwne święto sportu i rekreacji. Wszystko to za sprawą niezliczonych atrakcji i wspaniałych uczestników.

Przez prawie 20 lat Pikniki Olimpijskie na stałe wpisały się w kalendarz największych imprez sportowo-rekreacyjnych stolicy. Corocznie odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy osób, którzy tego dnia do Warszawy przyjeżdżają z całego kraju. Wielką, jeśli nie największą gratką jest możliwość spotkania ponad 200 polskich medalistów olimpijskich. To ewenement na skalę, przynajmniej europejską. Piknik Olimpijski to impreza o charakterze promującym aktywny styl życia, zdrowie, sport i olimpizm, a także stwarzająca możliwość czynnego uczestnictwa w programie sportowym osobom w każdym wieku.

Tegoroczna edycja będzie poświęcona III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w argentyńskim Buenos Aires i z tego względu wiele atrakcji będzie przygotowanych specjalnie dla dzieci i młodzieży. Podczas całego Piniku Olimpijskiego będzie wystawionych blisko 40 stanowisk promujących dyscypliny sportowe, nie tylko w olimpijskim wymiarze. Odbędą się pokazy, konkursy, występy na scenie oraz rozgrywki i gry. Każdy uczestnik, który weźmie udział w dowolnej konkurencji otrzyma jedną z 10 000 nagród.

Jedną z największych atrakcji podczas całej imprezy będzie Bieg Olimpijski Warszawa-Buenos Aires - na bieżniach. „Rozpędzamy Polską Młodzieżową Reprezentację Olimpijską do Buenos Aires” - pod takim hasłem odbędzie się jego finał, który Polski Komitet Olimpijski organizuje we współpracy z siecią klubów fiyness.

Na Pikniku nie mogło oczywiście zabraknąć także strefy Centralnego Ośrodka Sportu, który od wielu lat bierze udział w aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży. W tym roku przygotowaliśmy kolejne niezwykłe sportowe wyzwania i nagrody dla gości, którzy jak co roku będą brali udział w naszych sportowych grach i zabawach. 

Zapraszamy wszystkich w sobotę 9 czerwca od 12:00 do 18:30 do strefy Centralnego Ośrodka Sportu. Gwarantujemy świetną zabawę i sport na olimpijskim poziomie!

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 3318