Sobota, 15. Grudzień 2018

Modernizacja internatów sportowych w COS Giżycko

2

Rusza modernizacja internatów sportowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 2,1 mln złotych!

Centralny Ośrodek Sportu i jego Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku od wielu lat jest wizytówką miasta. Nowoczesna hala sportowa przyciąga najlepszych sportowców z kraju i ze świata. Jednak do właściwego prosperowania całego Ośrodka niezbędne są systematyczne zmiany i poprawa infrastruktury sportowej. Dlatego też, jeden z Ośrodków COS-u czekają duże zmiany, a jedną z pierwszych zmian jest gruntownego przeprowadzenie remontu trzech z dziewięciu internatów sportowych.

Już na początku grudnia w ramach przetargu wyłoniony został wykonawca. W wybudowanych na początku lat 90-tych chatach do dyspozycji gości znajdowały się ogólnodostępne świetlice, sauny suche, w każdym pokoju była łazienka i telewizor. Mimo wszystko, by sprostać oczekiwaniom sportowców oraz odwiedzających Ośrodek turystów, postanowiliśmy podnieść standard tych budynków i odnowić ich wnętrza.

Przebudowie ulegnie kondygnacja piwnic, parterów oraz poddaszy użytkowych. Zmienione zostaną układy funkcjonalne pomieszczeń. Zamontowane zostaną nowe stolarki okienne. Przeprowadzona będzie termoizolacja dachu oraz ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem nowej okładziny elewacyjnej. Zaplanowano także wymianę instalacji m.in. elektrycznych, teletechnicznych, wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Do pokojów gościnnych trafi wyposażenie na miarę XXI wieku.

Obecny dyrektor COS-OPO Paweł Ćwikowski dołożył olbrzymich starań w celu rozpoczęcia zmian wizerunkowych Ośrodka. Całkowity koszt inwestycji to 2 177 100 zł. Dzięki tej inwestycji internaty sportowe nabiorą zupełnie nowego kształtu i już w maju 2018 r. goście będą mogli korzystać z licznych udogodnień.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki zaangażowaniu finansowemu wszystkich Ośrodków Centralnego Ośrodka Sportu i decyzji dyrekcji COS o przekazaniu funduszy na rzecz COS OPO Giżycko.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2036