Sobota, 15. Grudzień 2018

Remont Wielkiej Krokwi COS na finiszu

Prace modernizacyjne Wielkiej Krokwi COS należącej do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem dobiegają końca. Niebawem, największa skocznia w Polsce będzie gotowa oczekiwała wizyty kontrolnej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.
1
(Fot. Zakopane z drona)

 

Prace remontowe prowadzone na skoczni od kilku miesięcy, są kontynuacją modernizacji obiektu Wielkiej Krokwi COS. Dokonana zmiana profili zeskoku skoczni pozwoliła na stworzenie możliwości oddawania dłuższych skoków. Obecnie prace remontowe opierają się na wymianie nawierzchni skoczni, poprzez wymianę powierzchni igelitowej.


Po wykonaniu prac przy nawierzchni igelitowej, rozpoczną się pracę związane z wykonaniem schodów wzdłuż skoczni oraz prace porządkowe terenu. Odbiór po typ etapie modernizacji ma się ukończyć na przełomie października i listopada, po czym zostanie uzgodniona wizyta komisji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Celem wizyty będzie uzyskanie przez COS zgody od FIS na organizację w kolejnych latach międzynarodowych zawodów oraz Pucharu Świata w 2018 na tym obiekcie.


Ubiegłoroczne zawody PŚ odbywające się na Wielkiej Krokwi COS okazały się wielkim świętem skoków narciarskich. Wielu kibiców przyjechało kibicować naszym skoczkom, o niesamowitej atmosferze wspominali nawet zagraniczni skoczkowie. W tym roku organizatorzy PŚ zakładają, że na skocznię każdego dnia zawodów wejdzie 22 tys. kibiców.


Puchar Świata odbędzie się między 26-28 stycznia 2018 roku. Pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje, w sobotę konkurs skoków drużynowych i w niedzielę zawody indywidualne.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2252