Niedziela, 27. Maj 2018

FIS przyznała homologację dla Wielkiej Krokwi Centralnego Ośrodka Sportu

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przyznała homologację do PŚ w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi COS w Zakopanem.
skocznia

 

Wielka Krokiew z homologacją FIS!

Wielka Krokiew w COS OPO Zakopane przeszła modernizację i oficjalnie została zaakceptowana przez FIS.


 

 

Wielka Krokiew jest gotowa na zbliżające się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się w Zakopanem w dniach 21-22 stycznia 2017 roku. Skocznia w COS OPO Zakopane przeszła modernizację i oficjalnie została zaakceptowana przez FIS. Prace modernizacyjne skoczni objęły przebudowanie najazdu, zamontowano lodowe tory ułatwiające szybszy i stabilniejszy zjazd.

"Obiekt jest trudny technicznie. Oto nam właśnie chodziło. Zawodnicy skarżyli się, że nie chcą już trenować na starej skoczni. Ciężko było się im przestawić na rywalizację w innych miejscowościach" tak w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego modernizację skoczni opisał Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner.

Jak pokazały ostatnie dni skoczkowie również są gotowi do tych zawodów. Ostatnie dni były bardzo dobre dla polskich skoków narciarskich. Sukcesy w Turnieju Czterech Skoczni (1 miejsce Kamila Stocha i 2 miejsce Piotra Żyły w klasyfikacji generealnej TCS) rozbudziły apetyty przed nadchodzącymi konkursami na polskiej ziemi. Przypomnijmy, że przed nami również konkurs na skoczni Wisła-Malinka w dniach 14-15 stycznia.

 

 

 

Trzymajmy kciuki za biało-czerwonych, kibicujmy razem naszym reprezentantom! Naprzód Polsko! Centralny Ośrodek Sportu - Tu Rodzą Się Zwycięzcy.

Dokument homologacji przyznanej przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) dla COS Wielka Krokiew dostępna w PDF.

 

 

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 6361