Niedziela, 21. Październik 2018

Puchar Świata na Wielkiej Krokwi COS

1

Przed nami wielkie emocje – już dziś rozpoczynają się zmagania o Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Tegoroczne zawody odbędą się na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (K-125 / HS-140) należącej do Centralnego Ośrodka Sportu.

Obiekt został zmodernizowany w 2017 roku  i jest gotowy na Puchar Świata. Pierwszy dzień zawodów to kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, które poprzedza trening. Natomiast na sobotę zaplanowany jest konkurs drużynowy.

W składzie reprezentacji Polski, powołanej przez Stefana Horngachera, znaleźli się: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Kamil Stoch – czas pokaże czy również w tym roku powtórzy swój sukces. Przypominamy, że wygrał on zeszłoroczne zawody Pucharu Świata w rywalizacji indywidualnej, a obecnie jest liderem w klasyfikacji generalnej. Nasi skoczkowie w ubiegłorocznym konkursie drużynowym zdobyli drugie miejsce (Stoch, Żyła, Kot, Kubacki). Po zwycięstwo sięgnęli Niemcy (Eisenbichler, Leyhe, Wellinger, Freitag), na trzeciej pozycji zaś uplasowali się Słoweńcy (Tepes, P.Prevc, Damjan, D.Prevc).

Nasi skoczkowie znają już przebudowaną skocznię, na której odbędzie się konkurs – swoje treningi odbywali na Wielkiej Krokwi COS w Zakopanem tuż modernizacji obiektu. Reszta zawodników z całego świata dopiero będzie miała szansę już w ten weekend sprawdzić możliwości odnowionego obiektu. Wszyscy zawodnicy obecnie przebywają w naszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Zawody w skokach narciarskich cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Każdorazowo przyciągają przed telewizory wielu miłośników tego zimowego sportu, nie mówiąc już o fanach, którzy rokrocznie, bez względu na pogodę, licznie przyjeżdżają kibicować na trybunach, by wspierać Polaków w ich zmaganiach. Z danych statystycznych Policji wynika, iż w ubiegłym roku w strefie biletowanej przebywało 22 tysiące osób, a poza strefą mogłoby być nawet 35 tysiący. 

Z niecierpliwością czekamy na początek konkursu i trzymamy kciuki za naszych skoczków!

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2301