Środa, 22. Listopad 2017

Minister Młodzieży i Sportu Ukrainy w OPO COS w Spale

W dniu 23 czerwca br. w OPO COS w Spale gościł Miniser Młodzieży i Sportu Ukrainy - Ihor Żdanow.
Spotkanie z Ministrem Sportu

Spotkanie w Ośrodku COS było częścią oficjalnej wizyty delegacji Ministerstwa Ukrainy w Polsce. W planie spotkania znalazła się m.in. wizytacja obiektów sportowych należących do kompleksu OPO COS w Spale, w tym: basen, hala lekkoatletyczna, hala do szermierki, sala do sportów walki, siłownie, boisko piłkarskie, sektor do rzutów długich. 
Szczególne zainteresowanie delegacji wzbudziło działające w Ośrodku w Spale „Olimpijskie Centrum Zdrowia i Rehabilitacji”. Minister Ihor Żdanow podzielił się refleksją, że takich usług brakuje w ośrodkach ukraińskich, tym chętniej zapozna się z pakietem usług proponowanych w OPO COS Spała. W Centrum Odnowy Biologicznej goście mieli okazję osobiście przekonać się na czym polegają zabiegi w komorze krioterapii, zrelaksować się w grocie solnej, a także zobaczyć gabinety specjalistyczne oraz oddział fizjoterapii. Do tej części wizytacji nawiązał również na konferencji prasowej. Pan Minister zaznaczył, że „wizyta w Spale jest dla niego bardzo cennym doświadczeniem, a wiele rozwiązań – szczególnie dotyczących Odnowy Biologicznej – przeniesie na grunt ukraiński”. 

Podczas spotkania wiele miejsca poświęcano kwestiom współpracy, szczególnie w kontekście międzynarodowego programu mającego na celu wymianę młodzieży. Miłym akcentem związanym z rozmowami o sporcie dzieci i młodzieży było spotkanie grupą przedszkolaków zwiedzających ośrodek.

Gospodarzami spotkania byli Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Cezary Andrzej Jurkiewicz oraz Dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale – Waldemar Wendrowski.

    Wideo

  • Minister Młodzieży i Sportu Ukrainy w OPO COS w Spale

    Wizyta Ministra Młodzieży i Sportu Ukrainy w OPO COS w Spale gospodarzem spotkania był Dyrektor COS Cezary Andrzej Jurkiewicz

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2010